Tipy pro volný čas

Chata Sport Ski

U nás se nebudete nudit v jarní, letní ani zimní sezoně. Hory i okolí Kořenova jsou bohaté nádhernými místy, které mohou být cílem, nebo jen zastávkou pro Vás i Vaše ratolesti.

Romantické může být večerní posezení u táboráku v těsném sousedství naší chaty. Připravené ohniště s posezením, gril, nebo rožeň umožňuje, grilování, opékání buřtů, nebo i celého selete. Na přání Vám samozřejmě zajistíme přípravu vybraného masa a příloh.

Přímo u chaty, na dohled z terasy restaurace, nebo ohniště, máme pro Vás hřiště s nastavitelnou sítí a fotbalovými brankami pro různé míčové hry a dětské hřiště s houpačkami, lanem a prolézačkou.

Letní vykoupání umožňuje několik koupališť v Tanvaldu, v Lučanech nad Nisou, nebo nádherný aquapark v Liberci s celoročním provozem.

Pokud máte raději přírodní koupaliště, doporučujeme Vodní nádrž Mšeno. Pláže jsou zde písčité a travnaté, vstup do vody je pozvolný i strmý. U přehrady se nacházejí kurty na plážový volejbal, dětské koutky a betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal (vše zdarma). Okolo přehrady vede cyklostezka, která se dá využít i pro in-line. Z přehrady se můžete vydat na pěší i cyklo tůry. Přehrada má i mnoho klidných koutů pro milovníky rybaření. A to vše jen pouhých 12 km od Kořenova.

Na velký celodenní výlet, ze kterého budou Vaše děti nadšeni, můžete vyrazit do města Liberec, kde doporučujeme navštívit:

  • Botanická zahrada - nejmodernější zahrada v Čechách , 7500 tropických a subtropických druhů rostlin ve sklenících a 1500 druhů venkovních, vzácné orchideje, masožravé rostliny, bonsaje, mokřady, akvária a terária.
  • ZOO - nejstarší ZOO v České republice, cca. 170 zvířecích druhů, chov ohrožených druhů, největší kolekce dravých ptáků v Evropě, bílí tygři, takini čínští, unikátní pavilon tropů, pavilon šelem, šimpanzů, orangutanů, žiraf , lachtanů, tlustokožců a mnoho dalších zvířat.
  • Centrum Babylon - jedinečné městečko v městečku, nákupní, zábavní a gastronomické centrum, parkovací dům, casino, restaurace různých stylů, nákupní městečko, aquapark, lunapark, bowling, laser game a další.
  • V Liberci též najdete Oblastní galerii, Severočeské muzeum, kde nachází přírodovědná expozice, archeologická expozice, historická expozice zobrazující osídlení severních Čech od r. 1918 a neposlední řadě Automuzeum - veteráni v plné síle, stálá výstavní expozice historických vozidel.
  • Když už jste se rozhodli trávit dovolenou na horách, bylo by opravdu škoda z nich něco nevidět.

    • Na výlet po svých, vlakem, nebo autem se můžete vydat ke Kamenné novogotické rozhledně Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.), která je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách.
    • Vyrazit můžete k protržené přehradě na Bílé Desné, která byla prohlášena za kulturní památku v roce 1996.

Přijeďte na letní rodinnou dovolenou do hor. Možností pro zábavu, výlety a nevšedních zážitky je tady mnoho a pro všechny.

Výlet s exkurzí

Jednou z dalších možností, jak strávit nádherný den, je udělat si výlet spojený s poučnou exkurzí. Okolí naší chaty jich nabízí hned několik.
Například blízkou sklárnu a minipivovar v Harrachově.
Sklárna Novosad a syn v Harrachově je soukromá a je druhou nejstarší sklárnou v Čechách.
Během exkurze navštívíte a uvidíte: Expozici výrobků, Provoz, Hutní halu s pecemi, Brusírnu a zázemí brusírny - turbínu s transmisemi, Minipivovar a Muzeum.
Přímo v areálu je prodejna skla kde můžete nakoupit sklářské výrobky mnoha sklářů z celé repupliky za velmi příznivé ceny.
Součástí minipivovaru je i pivovarská restaurace, kde čepují pivo přímo z pivovarských tanků. Návštěvníci rovněž mohou shlédnout, jak se vaří pivo v měděných varnách přímo v prostoru restaurace s výkladem místního sládka.
Pivovar provozuje také lázně s pivními procedurami.

Nesmíte zapomenout také na jedinečný výlet do Bozkovských dolomitových jeskyní. Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné dolomitové jeskyně v republice s unikátní výzdobou stěn a stropů, tvořenou římsami, lištami a mřížkami vypreparovanými z křemene a největším podzemním jezerem v Čechách. Jeskyně se nachází 19 km od Kořenova.

Doporučit můžeme i blízké naučné ztezky: Naučná stezka Krajem kořenovské zubačky Naučná stezka Tři izeríny, Naučná stezka Rybárna, Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha

Zajímavá místa k navštívení jsou i Mumlavské vodopády, Rašeliniště Jizerky, Protržená přehrada Bílá Desná, Vodopády na Černé Desné...

Pro rodiny s dětmi
Pro školky a školy v přírodě
Pro firmy
Pro sportovní kluby
Pro cyklisty
Pro lyžaře
Pro pěší turistiku

Chata SPORT SKI má k dispozici vlastní sjezdovku v délce 400m. Více informací v sekci sjezdovka Mýtiny. V okolí Kořenova se nachází dalších několik sjezdovek a Sportovní areál Harrachov nabízí sjezdovky a upravené běžecké tratě v délce 110 km. Kořenov – Harrachov 5 Km.

Krkonoše i Jizerské hory jsou ideálním místem pro pěší turistiku. Pokud si jako výchozí bod vaší trasy zvolíte Kořenov je tu hned několik tras, stačí si vybrat tu ideální pro vás.

Turistická trasa - Kořenov – Harrachov

Trasa začíná v Kořenově u železničního nádraží a pokračuje po modré značce údolím a lesem k Lesní chatě. Odtud vede prudším stoupáním k chatě Zvonice a dále loukou do Tesařova. Z Tesařova trasa stoupá stále po modré na vrchol hory Hvězda k rozhledně Štěpánka. Po návratu od rozhledny vede trasa k chatě Hvězda a po zelené kolem Turnovské chaty lesem do údolí řeky Jizery. Trasa přejde menší silnici, řeku Jizeru a velkou silnici a stoupá příkře lesem a loukou do osady Mýtiny, v jejíž horní části se nachází železniční stanice Harrachov.
Trasa je značená, středně náročná. Délka 9,3 km.

Výlet do okolí Desné

Výlet začíná v Desné, na křižovatce U dubu, a pokračuje údolím Černé Desné po červené značce kolem Riedlovy vily strání nad pravým břehem a poté lesem. Asi po 3,5km přichází trasa výletu k vodopádům na Černé Desné, jedněm ze čtyř nejznámějších vodopádů Jizerských hor. Od vodopádů trasa stoupá lesem do osady Souš a ke stejnojmenné přehradní nádrži. Dále jde trasa po modré značce lesem po vrstevnici do osady Novina. Odtud pokračuje dále prudce dolů kolem Sokolské chaty a kostela v Desné zpět na rozcestí U dubu.
Trasa je značená,středně náročná. Délka 8,9 km. Kořenov – Desná 3 km.

Turistická trasa - Desná – Jizerka

Trasa začíná v Desné u mohutného balvanu přineseného sem vodou při protržení přehrady výše po toku řeky. Za mostem trasa pokračuje po pravém břehu říčky lesní silnicí a dále lesem kolem bývalé pily k troskám protržené přehrady. Odtud trasa stoupá vpravo na hřeben a po jeho zdolání opět klesá do údolí Černé Desné. Po překročení Soušké silnice a Černé Desné vede dále lesní cestou na Vlašský hřeben a lesem dolů k osadě Jizerka.
Trasa je značená,středně náročná. Délka 11,2 km. Kořenov – Desná 3 km.

Krkonoše a Jizerské hory jsou rájem i pro cykloturistiku. Určitě si vyberete z mnoha cyklistických tras , které tyto hory nabízejí.

Cyklotrasa - Krásy Jizerských hor

Cesta je náročná ve stoupáních a sjezdech - především u Protržené přehrady. Z Josefova Dolu je možné pokračovat po cyklotrase 3020 přes Hrabětice, Královku a Bedřichov až do Liberce.
Trasa je středně náročná. Délka 19 km. Kola: crossové kolo, horské kolo.

Cyklotrasa - Z Bedřichova přes Souš do Kořenova

Trasa začíná v Bedřichově a končí na hranici Jizerských hor a Krkonoš v Kořenově. Z Kořenova je možné vrátit se na kole zpět, nebo se dopravit do Liberce vlakem a odtud místní dopravou nebo na kole do Bedřichova.
Trasa je středně náročná. Délka 22,5 km. Kola: crossové kolo.

Cyklotrasa - Kolem Polské hranice

Středně náročná trasa s převýšením 480m vede po lesních cestách a vozovkách.
Délka: 30,8 km. Kola: crossové kolo, horské kolo.